Prawie ploter graficzny czyli o nowym Epsonie Sure Color P800

admin, 16.04.2015

Mimo, że piszemy głownie o ploterach, dziś będzie o Prawie ploterze. Mamy bowiem do czynienia z urządzeniem o przeznaczeniu graficznym i fotograficznym, które mimo kompaktowych rozmiarów pozwala na druk z 17 calowej roli

Epson-SureColor-P800_Front_0

Epson P800, bo o nim mowa to nowe dziecko Japońskiego giganta. To świetne urządzenie z pogranicza świata drukarek biurkowych i ploterów Epson zaprezentował nam podsumowując 40lat marki. Tak jak Sure Color P600 zastąpił Stylus Photo R3000, tak Sure Color P800 jest następcą modelu Stylus Pro 3880, podobnej konstrukcji z przed około pięciu lat.

Wciąż świeży model Sure Color P600 wprowadził liczne ułatwienia sieciowe, jednak przede wszystkim nowy typ tuszu Epson Ultachrome HD, zastępujący tusze typu K3 znane z dobrze przyjętych na rynku modeli Epsona Stylus Photo R3000 (A3+) i Epsona Stylus Pro 3880 (A2+) oraz licznej rodziny ploterów graficznych. Nowy Ultrachrome HD to tusz gęstszy od poprzednika. Większa gęstość optyczna gwarantuje szerszy zakres dynamiczny barw. Głębszą czerń i szczegółowość w ciemnych i jasnych obszarach. Doświadczenia z modelem Sure Color P600 wskazują też że jest on odrobinę trwalszy i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 

Do przewidzenia było, że nowy typ tuszu trafi do wyższych modeli. Nowy Epson Sure Color P800 to rozwinięcie sprawdzonej serii. Mamy więc drukarkę która poradzi sobie z formatem A2+. Posiada zbiorniki po 80ml, nowe tusze Ultrachrome HD i rozbudowaną łączność bezprzewodową.

6

Dziewięć pigmentowych tuszy składowych (C,M,Y,LC,LM,BK,MBK,LG,LLG) znajduje się w pojemnych 80ml. Jest to ekonomiczna i wygodna pojemność. Drukarka pozwoli nam na zadrukowanie formatu A2 a nawet więcej. Ogranicza nas tu szerokość 43,2cm czyli 17 cali. Biorąc to pod uwagę, Epson pozycjonuje urządzenie jako drukarkę wielkoformatową. Wielki format oznacza tu fakt że możemy wydrukować panoramę 43x90cm! Oznacza też zużycie tuszu przy którym 9 zbiorników po 80ml jest niezbędną ilością dla wygodnego użytkowania. Większa pojemność to też niższy koszt mililitra, co obniża koszty druku.

7

Do drukarki będzie można nabyć opcjonalne mocowanie na rolkę papieru szerokości 17 cali (43,2cm). Jest to mocowanie standardowe umożliwiające użycie roli niczym w ploterze.

SC-P800_Roll_Holder_Option_v4

Korzystanie z wysoko jakościowych papierów możliwe jest dzięki ładowaniu papieru z przodu drukarki. To rozwiązanie znane z modelów A3+, Epsona Sure Color P600 i Stylus Photo R3000. Daje to szerokie spectrum zastosowań i możliwość korzystania z podłoży 300g a nawet 450g czy tzw boardów do druku. To sygnał, że drukarka ma przeznaczenie poważne tak w branży małej reklamy jak i przede wszystkim w branży fotograficznej. Tam gdzie matowe papiery bawełniane wymagają możliwie prostej drogi montażu w drukarce.

pobrane

Funkcje bezprzewodowe nowej drukarki, oraz jej duży i wygodny dotykowy wyświetlacz to również duży plus. Możemy połączyć się z swoim wirtualnym dyskiem w chmurze i wykonać wydruk bezpośrednio, bez użycia komputera. Nowego Epsona Sure Color P800 połączymy też nie tylko w sieci Wifi. Połączymy się też poprze Wifi Direct. Oznacza to brak konieczności znajdowania się w jednej sieci Wifi i w zasięgu jednego routera. Łączyć się możemy bowiem bezpośrednio ze smartfona i tabletu bez jakiejkolwiek sieci w pobliżu.

3

Biorąc pod uwagę cenę poprzednika (około 5000pln) Epson Sure Color P800 będzie hitem. Mimo, ze nie jest to standardowy ploter, ma wiele cech profesjonalnego urządzenia. Możliwość założenia roli np 17 calowego Papieru Tecco to bardzo kusząca opcja dla małych zakładów fotograficznych i firm reklamowych.

Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Blip
 • Flaker
 • Fleck
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • Grono.net
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Zostaw komentarz



4 × trzy =