Imprime – papiery godne zaufania

admin, 21.04.2015

Mimo, że jest to portal o nazwie Plotery.info, nie oznacza to, że będziemy poruszać jedynie temat urządzeń. Otóż sukces w branży druku wielkoformatowego zależy w połowie od sprzętu a w połowie od stosowanych mediów.Rozsądny ich wybór gwarantuje wysokiej jakości reprodukcje, co wcale nie musi oznaczać wysokich kosztów. Współczesny rynek druku pełen jest konkurencyjnych podmiotów. Najprostszym sposobem prześcignięcia konkurencji jest oczywiście obniżenie marży a w efekcie ceny końcowej dla klienta. Taka polityka nie może jednak trwać w nieskończoność i niesie ze sobą ryzyko obniżenia jakości. Takie zjawisko finalnie uderza nie tylko w konkretnego usługodawcę ale i w całą branżę. Najlepszym przykładem jest tu analogia do rynku usług fotolabowych, gdzie jakość dawno przegrała z ceną. Finalnie zaowocowało to masowym odwrotem klientów i ogólne zniechęcenie. Najlepszym sposobem na zwiększenie konkurencyjności jest bowiem zwiększenie jakości usług, szybkość działania i elastyczność względem klienta.

By poprawić szybkość a zarazem jakość naszej pracy możemy oczywiście zainwestować w nowy szybszy ploter. Przyniesie on też wzrost jakości naszych wydruków co liczy się tak dla branży Cad/Gis, jak i dla drukarni o profilu graficzno, reklamowym. Najszybszym sposobem zwiększenia jakości i przejęcia roli lokalnego lidera rynku jest odpowiedni dobór mediów. Oczywiście rynek zalany ejst przez tanie azjatyckie produkty niewiadomego pochodzenia. Nie będąc specjalistą w branży, ciężko na oko odróżnić dobry papier od słabego produktu. Wymaga to specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Nie każdy ma również możliwość i czas by przetestować osobiście oferowane na rynku materiały. Kolejną pułapką jest też brak powtarzalnej jakości. Oznacza to, że przyzwoitej jakości partia podłoży marki X, przy zakupie kolejnej roli może nas mocno zaskoczyć utrat a jakości. Warto więc bazować na markach sprawdzonych. W cyklu artykułów o mediach postaramy się wskazać Państwu kilka marek polecanych przez nas. Będą to materiały do druku tak dla rynku Cad/Gis, jaki podłoża proponowane w branży fotografii i reklamy. Dla poszukujących w druku Cad/Gis rynek oferuje ogrom materiałów. Teoretycznie nie jest to branża wymagająca papierów tak wysokiej jakości jak rynek fotograficzny i graficzny. Jednak w praktyce okazuje się, że odpowiednie podłoże zmienia wiele. Kiedy podkujemy wydruki techniczne, jedą z najważniejszych cech takiej produkcji jest selektywny druk. Jak wiadomo kropla tuszu wnika w papier. To właśnie rodzaj podłoża decyduje o tym jak dokładny i selektywny osiągniemy druk. Sytuacja komplikuje się, kiedy mamy do czynienia z tzw wydrukami POS. Większość urządzeń Cad wzrasta z postępem kolejnych modeli osiagnęła cechy modeli graficznych. Ten wzrost jakości pozwala nawet na prostszym modelu wyprodukować plakaty z prostymi grafikami czy mniej wymagające technicznie fotografia. Pozwala to na stosowanie tychże urządzeń w mało nakładowych produkcjach reklamowych czy druku wizualizacji np projektów architektonicznych. Tu dobór papieru o możliwościach graficznych zwiększa nam znacznie możliwości nabytego plotera.

Polecamy Państwo markę papierów Imprime. W pakiecie podłoży tej marki znajdziecie Państwo papiery do różnorakich zastosowań

imprime logo

Podłoża do wydruków Cad/Gis.

Zwyczajowo przyjęte gramatury takich papierów to 80 i 90 gram na metr kwadratowy. Tu liczy się ostry selektywny zadruk. O jakości tego produktu świadczy ogromna ilość zadowolonych klientów. Wysokiej klasy powleczenie tych podłoży wraz z rozsądną ceną tworzą zestawienie będące przyczyna ich popularności. W ofercie Imprime znajdziemy duży wybór formatów od małych roli szerokości 29,7 po papiery ponad metrowe. Ogromne zainteresowanie klientów powoduje, że papiery te dostępne są w stałej sprzedaży i co daje ogromy i natychmiastowy wybór potrzebnego formatu. W ofercie znajdją się zarówno podłoża podstawowe jak i bardziej nietypowe o grubości 120gram lub zwiększonej długości roli. Każdy znajdzie coś dla siebie. Do specjalistycznych zastosowań używa się też kalki, folii i papieru żółtego. Tego rodzaju materiałów nie brakuje również w ofercie Imprime

Podłoża graficzne

Te podłoża zacząć możemy od wyboru matowych powlekanych papierów o gramaturze 180g. Mimo że matową fakturę papieru kojarzymy z wydrukami Cad Gis,dzięki wysokiej rozdzielczości i zwiększonej gramaturze, wybór 180gramowego podłoża sprawdzi się w produkcji plakatów. Mając doc czynienia z wciąż niedrogim produktem wydrukujemy prostą grafikę ale też fotografie nie odbiegające od tego co oferuje rynek reklamowy. Miłośników zaawansowanych produkcji fotograficznych zainteresuje szeroki wybór papierów w roli przeznaczonych szczególnie do rynku foto i reklamy. Są to podłoża o powleczeniu perłowym jak i klasycznie błyszczące. Satynowy materiał o gramaturze 265gram to tak zwany „wół roboczy” do grafiki.

rc satyna 260_MG_4687_DxO_1rc satyna 260_MG_4687_DxO_1 2

Gramatura tego papieru ułatwia sam druk, jak i montaż oraz późniejsze użytkowanie. Papier tej gramatury dobrze się układa i przy wprawnym stosowaniu unikniemy ryzyka załamań. Naklejany na twarde podłoża dobrze się układ ai pozwala na uniknięcie błędów zagnieceń i innych problemów występujących przy montowaniu na twarde płyty P.CW/Dibond czy popularne pianki. Elegancka perłowa powłoka i białość pozwalają na reprodukcję nasyconych i kontrastowych fotografii. Nasycenie i kontrast oraz oddanie detalu to obok estetycznego wykończenia najważniejsze cechy podłoża perłowego.

Miłośników tradycyjnie błyszczących fotografii zainteresuje podłoże Imprime typu gloss. Błyszczące papiery cieszą się dużą popularnością. W ten sposób wykonane foto wydruki dają wrażenie niezwykłej ostrości. Wynika to głównie z zastosowanej powłoki. Przy odrobinie wpraw dają się montować na twardych podłożach równie wygodnie co papiery perłowe.

rc błysk 260_MG_4691_DxO_2rc błysk 260_MG_4691_DxO_1

 

Osobną i nie mniej ważną rodziną są płótna. Ogromną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju foto-płótna, wydruki okolicznościowe wykonane na płótnach. Oczywiście nie są to zwykłe płótna a specjalnie powleczone materiały. Mimo bazy płóciennej umożliwiającej naciągnięcie gotowych produkcji na krosna zwane blejtramami, sama powłoka musi pozwalać na zadruk jakości fotograficznej. Połączenie lekkiej rozciągliwości płótna z wysoką jakością jest sposobem na usługowe wykonanie pięknych wydruków. W ofercie Imprime znajdziemy tak trwałe i niedrogi płótna poliestrowe jak i klasyczne grube płótna bawełniane.

canvas poliester_MG_4563_DxO_1canvas poliester colseup_MG_4563_DxO_2

Wybór zależy od określonych wymagań estetycznych. Kiedy zależy nam na większej dokładności i delikatniejszej fakturze, możemy wybrać podłoże poliestrowe. Gdy zależy nam na zasymilowaniu klasycznego obrazu, warto zainteresować się płótnami bawełnianymi o grubszych splotach.

canvas bawełna GLOSS 360_MG_4566_DxO_1canvas bawełna GLOSS 360 close_MG_4566_DxO_2

Unikatową cechą produktów fotograficznych Imprime jest możliwość bezpłatnego wykonania indywidualnych profili kolorystycznych pod maszynę nabywcy. Pozwala to na osiągnięcie optymalnych wyników reprodukcji koloru dla zestawienia podłoże+ploter. Jeśli szukamy wysokiej jakości za rozsądną cenę, marka Imprime wydaje się świetnym wyborem.

Podziel się na:
 • Digg
 • Facebook
 • Mixx
 • Blip
 • Flaker
 • Fleck
 • Gadu-Gadu Live
 • Google Buzz
 • Grono.net
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

Zostaw komentarz+ 8 = jedenaście